Tierra Imperial (Hispaania, Tempranillo)

Tere ja head uut aastat veinipäeviku lugejate rahvamurrule Don Pepito poolt! Vahepeal on valitsenud päevikus vaikus, seda ilmselt arusaadavatel põhjustel: meie laiuskraadidel on jõulueelsel ning aastalõpu perioodil ju lausa kohustuslik (?) tarvitada veine hõõguma aetud kujul. Olen igati ka selliste jookide poolt, eriti külmal ajal, kuid siia päevikusse nende tarvitamise kogemusi üles lugeda ei tundu sobiv, arvestades erinevaid maitseomadusi jms.

Uut aastat alustasin veinide degusteerimise mõttes küll, tuleb tunnistada, pisikese pettumusega! Aasta viimastel päevadel sai “Rimist” koju tassitud üks hispaanlane (hinnaga 5 €, kui mälu ei peta), mis kujunduse ja sildil ilutsevate sertifikaatide ja reklaamkirjade järgi otsustades tõotas kvaliteetset sisu: Crianza-klass, tammevaadis seisnud, ning ainult ühest viinamarjast (mida pean üldjuhul eeliseks).

Tegelikkus on kahjuks midagi muud! Tammevaadis seismisest on vein küll parkainetega üle küllastunud, kuid see eeldaks ka tugevat ja iseloomulikku maitset, mida paraku pole. Lõhna- ja maitsebukett on üsna kitsas, tanniinid mõjuvad väga häirivalt. Esimesel õhtul avades tundus jook eriti vastumeelne, teisel õhtul natuke parem. Siiski – edaspidi parem vältida!

Hinne: 3

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s